Petra Brabcová

*1984
housle

Studovala na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě prof. Jiřího Fišera. Dále na Pražské konzervatoři u prof. Jaroslava Foltýna a poté získala stipendium na Michigan State University v USA, kde studovala 2 roky pod vedením Charlese Avshariana. V současnosti je studentkou prof. Ivana Štrause na AMU v Praze. Opakovaně se zúčastnila prestižních kurzů na Meadowmount School of Music (USA) a dalších mistrovských kurzů vedených Rugierem Riccim, Zakharem Bronem, Silvii Marcovici, Stephenem Shippsem, Andresem Cardenesem, Arturem Delmonim, Gerardem Ribeirem a Semionem Yaroshevichem.

Je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží: Kocianova houslová soutěž 1999, 2000 – 2.cena, Beethovenův Hradec 2002 – 2. cena, Michagan State University Honor Competition 2006 -1. cena, American String Teachers National Solo Competition 2007 – 1. cena, Henri Marteau International Violin Competition 2008- Audience Award, Pražské jaro 2010 – Cena Josefa Suka.

Je také zakládající členkou Orbis Tria, se kterým získala mnoho soutěžních vavřínů. V roce 2009 Orbis trio zvítězilo v soutěži „Premio Anguissola Scotti“ ve Val Tidone (Itálie) a v soutěži „5. International Johannes Brahms Chamber Music Competition“ v Gdaňsku (Polsko). Nejvýraznějším úspěchem Orbis tria je však skvělé umístění v jedné z nejdůležitějších světových soutěží současnosti, „International Chamber Music Competition“ v německém Hamburku. Získalo zde v široké konkurenci 3. cenu a stalo se tak nejlepším evropským klavírním triem soutěže. Podobného výsledku (3.cena, nejlepší klavírní trio) dosáhlo Orbis trio v soutěži „Gianni Bergamo Classic Music Award“ ve švýcarském Luganu.

Má bohaté zkušenosti z domácích i zahraničních podií, vystupovala v USA, Japonsku, Itálii, Slovinsku, Německu, Bulharsku a Španělsku v sálech jako Walt Disney Hall v Los Angeles či Dvořákově síni Rudolfina. Sólově koncertovala s Pražskou komorní filharmonií, Vogtlandskou filharmonii, Plevenským symfonickým orchestrem, Jihočeskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře a se Symfonickým orchestrem Michigan State University. Spolupracovala s dirigenty Jaroslavem Krčkem, Ondřejem Kukalem, Stanislavem Vavřínkem, Leonem Gregorianem a Maximem Samarovem. Od roku 2010 pravidelně spolupracuje s Českým nonetem.